Mé jméno je Martin Trojka. Jsem grafický designér a DTP operátor momentálně působící v Praze. Řadu let úspěšně spolupracuji jak se samostatnými klienty, tak grafickými studii, agenturami a vydavatelstvími. Zabývám se hlavně vizuálním stylem, tiskovinami – jejich kompletním dokončením a elektronickými médii.

Na ZUŠ Ostrava-Zábřeh jsem začal jako dítě pronikat do tajů výtvarné tvorby. Vyzkoušel si kresbu (tužkou, tuší, uhlem, pastelem), malbu (akvarelovými či temperovými barvami, akrylovými barvami) a grafické techniky – (linoryt, suchá jehla, lept). Vždy jsem se nemohl dočkat až skončí škola a já půjdu výtvarničit.

SUPŠ Ostrava – tam jsem prohloubil své znalosti při 4letém studiu oboru Propagační výtvarnictví. Počítače teprve začínaly a my se naučili vše tvořit od myšlenky, tužky a papíru. Získal jsem dovednosti z oblasti uměleckých grafických a moderních tiskových technik a naučil se využívat grafické počítačové programy. Díky dějinám umění, technologii, výletech po prestižních evropských galeriích ve skvělé partě spolužáků i profesorů, jsem na odvětví získal komplexní pohled. Ihned po škole jsem začal pracovat v oboru.

Mám dlouholeté zkušenosti s těmito odvětvími: Art director, grafický designér, DTP operátor, sazeč, retušér, fotoeditor, ilustrátor, tiskař na tiskových strojích, produkční. Komunikuji s kamarády, klienty napřímo či spolupracuji na zadáních od dodavatelů z řad jednotlivců nebo firem. Rád lidem buduji funkční značku. Pomohl jsem agenturám a grafickým studiím vyhrát výběrová řízení. Výroční zprávu dle mého návrhu si vybrali České Lesy či společnost Metalimex. Výběr klientů: Česká Pojišťovna, Raiffeisen, Allianz, Fiskars, Čeps, Knorr, Ligne Roset, Studio Floren, T-Mobile.